Lajmet

28. 11. 2014. - 16:53
kim

Drejtori i Zyres per KdheM Marko Gjuriq ka deklaruar qe normalizimi i marrdhenjeve te Beogradit dhe Prishtines do te arrihet nepermes BKS sepse kjo eshte e vetmja mnyre qe qytetaret te arrijne te drejtat e veta...

28. 11. 2014. - 15:32
n

Presidenti i Serbis Tomislav Nikoliq ka vlersuar me rastin e Rezolutes ne PE per liderin e PRS Vojislav Sheshelj qe PE ka lejuar qe Kroacia ta instrumentalizon per qellimet e fushates parazgjedhore. Nikoliq ka...

28. 11. 2014. - 15:31
dj

Drejtori i Zyres se Qeveris per KdheM Marko Gjuriq ka deklaruar qe Qeveria e Serbis ka marre vendimin qe ne buxhetin e vitite te ardheshem te ndan me shume mjete per kethimin e te shperngulurve ne Kosove. Gjuriq ne...

28. 11. 2014. - 14:36
g

Ne bazen ,,Jug“ te Bujanocit, ne jug te Serbis qendrore, pjestaret e ushtris se SHBA, Serbis dhe kater shtete te regjionit – Bullgaris, Maqedonis, Rumunis dhe Kroacis, sot ne diten perfundimtare te ushtrimeve ,,Ujku...

28. 11. 2014. - 14:36
t

Lidhjet ne mes Turqis dhe Serbis do te mbesin te forta, edhe pse ka ndodhur incidenti tragjik ne Staboll – ka deklaruar zedhensi i MPJ i Turqis Tanzhu Bilgiq. Ai ne gjuhen serbe ka derguar ngushllime familjes se...

28. 11. 2014. - 14:36
vb

Kompania gjermane KWS ka hapur ne Beqej, ne Vojvodin qendern per perpunimin e farve dhe misrit ne te cilin jan investuar 30 milion evra dhe kjo eshte investimi me i madhe ne ket komun ne 30 vitet e fundit. Pogoni me...

28. 11. 2014. - 14:35
nb

Presidenti i Serbis Tomislav Nikoliq dhe ambasadori i deritashem i Sllovenis ne Beograd Franc But kan vlersuar qe ne Serbi ne dy vitet e fundit kan ndodhur shume ndryshime pozitive, qe Serbia ka filluar te funkcionon...

28. 11. 2014. - 14:35
ta

Atletja serbe Tatjana Jelaqa, e cila ne kampionatin Evropian ne Cirih ket vit ka fituar medaljen e arxhent ne gjuajtjen e shtizes dhe ka thyar rekordin shtetror, dhe eshte shpallur per atleten me te mire te Ballkanit...

28. 11. 2014. - 14:34
dc

Kili dhe Serbia jan miq tradicional dhe do te kushtojme vemendje te madhe kultivimin e marrdhenjeve miqsore dhe ripertrin miqesin e vjeter, ka deklaruar MPJ i Serbis Ivica Daqiq pas bisedes me shefin e diplomacis...

27. 11. 2014. - 16:59
vm

Kryeministri i Serbis Aleksandar Vuqiq ka biseduar me shefin e ri te Misionit te Euleksit Gabriel Meuqi dhe me ket rast ka shprehur shpresen qe bashkpunimi i Beogradit me ket Misionin do te jet konkret dhe gjat...

Strаnice