Qeveria do te mbylle Radion Nderkombetare te Serbise!

Te nderuar ndegjues, me vendimin e Qeveris se Serbise, me 31.korrik te vitite 2015. do te nderpren punen Radio Nderkombetare e Serbise – Radio Jugosllavia. Keshtu do te nderprehet, para se te gjithave, bashkpunimi i yne i frytshem me Ju, por edhe tradita e pandrprer e informimit te diaspores dhe opinjonit botror per nxharjet aktuale, afariste dhe kapacitet turistike, bukurit, kulturen dhe traditat e Serbis dhe te ishe Jugosllavis ne 12 gjuhe, nepermes valve te radios, internetit dhe satelitit. Ju falenderojme qe na keni ndegjuar dhe besuar me shume se 79 vite.

Lajmet

28. 07. 2015. - 16:36
v

Dita e kujtimit per ndijekjen e Serbeve do te shenohet me 4.gusht me tubimin e madhe para Sremska Raqes dhe me nje manifestim me 5.gusht, e cila do te shpallet Dite zie ne teritorin e Serbis dhe RS, ka deklaruar...

28. 07. 2015. - 16:34
k

Ministri i punve te jashtme i Serbis Ivica Daqiq ka deklaruar ne Madrid ne takimin e nivelit te larte te Komitetit te Keshillit te sigurimit te OKB per luften kunder terorizmit dhe ndalimin e kalimit te luftetarve te...

28. 07. 2015. - 16:33
d

Nebkryetari i pare i Qeveris dhe ministar i punve te jashtme i Serbis Ivica Daqiq ka pasur ne Madrid takime te ndara me shefat e diplomacive te Spanjes dhe Malis te cilet kan theksuar qe keto dy vende nuk ndryshojne...

27. 07. 2015. - 17:39
m

Shefja e ekipit te bisedimeve te Serbis me BE Tanja Mishqeviq ka deklaruar qe eshte optimist kur eshte fjala per dialogun e Beogradit dhe Prishtines dhe qe pret perparim ne pjesen e dyte te veres para shtatorit. Ajo...

27. 07. 2015. - 17:39
l

Ministria shtetrore dhe udheheqjes lokale po vazhdon promovimin e njesive lokale neper ter Serbin dhe ne ket jave ne radhe eshte Loznica, qytet ne perendim te vendit me potenciale te medhaja turistike.

27. 07. 2015. - 17:38
n

Plani i presidentit te Serbis Tomislav Nikoliq per KdheM ende se kan pare ase ministrat serb, shkruajne ,,Vecernje novosti“. Kjo gazet perkujton qe Nikoliqi planin ka derguar kryeministrit Aleksandar Vuqiq qyshe ne...

27. 07. 2015. - 17:37
v

Kryeministri Aleksandar Vuqiq ka paralajmrue ne Minhen qe dy kompani gjermane kan perqellim te hapin numrin e madhe te vendpunimeve ne Serbi. Simens sot ka shpallur qe do te puneson edhe 220 puntor ne fabriken e saj...

27. 07. 2015. - 17:36
m

Me pranimin e KdheM ne UNESCO do te ishte preceden i cili do te sillte dem funkcionimit te metejshem te kesaj organizate e cila per Serbin eshte shume e rendesishme pershkak te mbrojtjes se pasuris kulturore, ka...

24. 07. 2015. - 15:59
d

Ministrja e Kosoves per dialog me Serbin Edita Tahiri ka mohuar qe marrveshja per sigurimin e automjeteve eshte suspenduar, duke then qe mediat ket gabimisht e kan perciellur. Ajo ne deklaraten per RTK2 ka then qe...

24. 07. 2015. - 15:59
d

Presidenti i Serbis Tomislav Nikoliq do te merr pjes ne paraden ushtarake te cilin Kina organizon me 3.shtator per nder te fitores mbi fashizmin ne luften e Dyte botrore dhe dorzimin e Japonis, shkruajn ,,Vecernje...

Strаnice