Lajmet

13. 03. 2015. - 18:30
k

Themelimi i Bashkësisë së Komunave Serbe (BKS), është parakusht kyç që Serbët të kthehen në institucione prishtinase, lajmëron gazeta beogradase „Veçernje Novosti“. Kjo, sipas njohurive të gazetës, do të jetë njëri...

13. 03. 2015. - 18:29
d

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri i punëve të jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar që Serbisë i pret lufta e vështirë me rastin e tentimit të anëtarësimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare, pasi që pritet...

13. 03. 2015. - 18:29
d

Kryetari i OEBS-it, nënkryetari i parë i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i punëve të jashtme të Serbisë Ivica Daçiq, ka vlerësuar që vendim për zgjatim të Misionit të OEBS-it në Ukrainë është një rezultat i...

12. 03. 2015. - 15:46
vp

Kryeministri i Serbisë Alleksandar Vuçiq ka theksuar në bisedë me kryetarin e Bullgarisë Rosen Plevneliev që pakica bullgare kombëtare në Serbi përfaqëson urën mes dy shteteve. Vuçiq ka thënë që tregu serb është...

12. 03. 2015. - 15:45
bgd

Kryebashkiaku i Beogradit Sinisha Malli ka qenë prezent në Cannes në Panairin e 26-të ndërkombëtar të pasurive të patundshme në prezantimin e objekteve të parë të projektit “Beograd mbi ujë”. Në stendën e kompanisë...

12. 03. 2015. - 15:45
v

Kryeministri Alleksandar Vuçiq ia ka dërguar porosinë publikut serb me rastin e përvjetorit të vdekjes së kryeministrit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike, Zoran Gjingjiq, duke theksuar që shteti i mirë,...

12. 03. 2015. - 15:44
n

Presidenti Tomisllav Nikolliq ka deklaruar që për Serbi është nga rëndësia e madhe që me Bullgari si partner të rëndësishëm të mbahet bashkëpunimi i plotë dhe i ka falënderuar qytetit Sofia për mbështetje që ia jep...

12. 03. 2015. - 14:02

Me vendosje të kurorës dhe shëtitje përmes rrugëve qendrore të Beogradit është shënuar përvjetori i 12-të nga vrasja e kryeministrit të Serbisë dhe liderit të Partisë demokratike Zoran Gjingjiq. Anëtarët e Qeverisë...

12. 03. 2015. - 13:44

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka deklaruar që vizita e tij në Zagreb është e rëndësishme dhe mund të përcaktohet si fillim i rindërtimit të pajtimeve të arritura më parë për normalizim të marrëdhënieve mes dy...

11. 03. 2015. - 16:37
e

Deputetët e Parlamentit Evropian kanë miratuar në Strazbur rezolutën për Serbi e bazuar mbi propozim të raportuesit Dejvid Mekalister. Deputetët më parë kanë miratuar 3 nga 7 pika e propozuara në versionin e...

Strаnice